BioCare diagnostyka i terapia infekcji odkleszczowych

 

Leczenie boreliozy

 

Borelioza jest uleczalna, co więcej można ją leczyć na kilka sposobów. Oprócz standardowych terapii antybiotykami istnieją również metody naturalne, które mogą być skuteczną alternatywą dla antybiotykoterapii, jak również można je stosować jednocześnie.

 IDSA

Większość polskich lekarzy stosuje metodę IDSA czyli schemat opracowany przez Amerykańskie Towarzystwo Chorób Zakaźnych (The Infections Diseases Society of America), polegający na podawaniu pacjentowi jednego antybiotyku – zazwyczaj doxycykliny przez krótki okres czasu, zazwyczaj 3-4 tygodni. Metoda IDSA może przynieść dobre rezultaty jedynie we wczesnej fazie choroby. Na wyleczenie mają wiec szanse jedynie Ci którzy rozpoczęli terapię od razu po zakażeniu. W takiej sytuacji ok. 50 -60% chorych kończy terapię sukcesem. Niestety w większości przypadków stosowanie jednego antybiotyku przez tak krótki okres czasu albo nie przynosi żadnych efektów, albo chwilowo wycisza objawy boreliozy, które później powracają ze wzmożoną siłą. Co gorsza może również spowodować, że choroba stanie się oporna na leczenie.

ILADS

Leczeniu metodą IDSA sprzeciwiają się  lekarze ILADS, z dr. Burrascano na czele. Metoda ILADS uwzględnia fakt, że bakteria Borrelii występuję w kilku formach (krętek, blebs, cysta oraz forma L bez ściany komórkowej) i nie ma uniwersalnego antybiotyku działającego na nie wszystkie. Leczenie boreliozy tą metodą polega więc na podawaniu kilku antybiotyków jednocześnie, przez odpowiednio długi okres czasu, aż do ustąpienia objawów i jeszcze jakiś czas po ich ustąpieniu. Trzeba być więc przygotowanym na dosyć agresywną terapię, trwającą od kilku miesięcy do nawet kilku lat. W związku z tym konieczna jest dyscyplina pacjenta w przyjmowaniu nie tylko antybiotyków ale również probiotyków oraz w stosowaniu podczas leczenia odpowiedniej diety.


Protokół Buhnera


Twierdzenie, że boreliozy nie da się wyleczyć ziołami w obecnych czasach jest już mitem. Tysiące osób pozbyło się boreliozy stosując protokół Buhnera – najbardziej znany z protokołów ziołowych przeciw boreliozie. Stephena Harroda Buhnera opisał go w swojej książce pt. “Healing Lyme: Natural Healing And Prevention of Lyme Borreliosis And Its Coinfection”. Zioła Buhnera można stosować samodzielnie lub pod opieką lekarza. Więcej informacji na temat protokołu Buhnera można znaleźć w zakładce „Zioła w leczeniu boreliozy”. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do antybiotyków, zioła te nie mają skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie, przyspieszają usuwanie toksyn łagodząc objawy i reakcje Herx, można je również stosować jednocześnie z innymi terapiami.


Terapia Rife’a

Podobnie jak terapia ILADS i protokół Buhnera, również terapia metodą dr. R. Rife’a również została opracowana w Stanach Zjednoczonych. Terapia generatorem plazmowym to dziś jedna z najskuteczniejszych terapii boreliozy. Co więcej w przeciwieństwie do wyżej opisanych metod czas jej trwania jest stosunkowo krótki. Terapia Rife’a sama w sobie jest bardzo skuteczna metodą usuwania infekcji odkleszczowych, można również stosować ją równocześnie z antybiotykoterapią czy protokołami ziołowymi. Zapraszamy do zakładki „Terapie”, gdzie znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje na temat  terapii Rife’a.